Een goede kaart uit 1977


Ik neem aan dat je een beetje een gevoel krijgt van hoe dat is om in de Moby Dick Leesclub te zitten. En dus mee te gaan op zo'n zoektocht. En dit is nog niks, qua vorm. 

Kijk, ik neem je aan de hand mee, maar zij deed dat niet bij mij. Zij gaf mijn een toch wel heel vage omschrijving. 'Een bos ten noorden van Parijs'. Ten noorden van Parijs... dat is een erg groot gebied. Terwijl zij natuurlijk heel goed weet om welk bos het gaat. Dit is een test. 

Maar ze noemt Parijs. Niet Lille. 

Ik heb via eBay 7 Michelinkaarten uit 1977 van het noorden van Frankrijk gekocht en daar zat de bovenstaande bij. 

En dan is er nog iets.

De terroristen kregen in 1977 problemen met het huren van auto's. Dat deden ze met valse papieren en dat viel op. In Utrecht wilde de politie hen arresteren toen ze een gehuurde auto terug kwamen brengen. Dat liep faliekant mis en dat heeft een politieman zijn leven gekost. Dat ging, vanuit de terroristen gezien, dus maar nét goed.

Toen 'onze' terroriste in Baarn het depot ging verstoppen was ze, daarom ook, met de trein gegaan. Dat kon anoniem. Trein... ze zei in het gesprek ook dat ze vaker naar Parijs ging met de trein en toen ik goed keek op deze kaart viel mij iets op.

Eens kijken of het jou ook opvalt.